V těchto krásných chvílích nás naše kočky léčí. Nevěříte? Tak si přečtěte následující řádky.
Odborníci v Americe zjistili, že majitelé koček mají menší riziko úmrtí na infarkt než ostatní. Průzkum byl proveden na vzorku čtyř a půl tisíce dospělých lidí. Zjistilo se, že riziko infarktu je u vlastníků koček o čtyřicet procent nižší. Když je v domácnosti číča, mají lidé zkrátka méně pocitů úzkosti a stresu. Jsou tím pádem chráněni před kardiovaskulárními nemocemi.
Kočičí léčba
Felinoterapie (léčba kočkou) je v dnešní době používána jako podpůrná léčba psychických a somatických poruch v řadě léčebných a rehabilitačních zařízení. Již dříve se vědělo, že předení kočky působí na nervovou soustavu člověka příznivě. Když člověk zvíře hladí, stimuluje imunitu. Provádí totiž masáž některých specifických akupresurních bodů. Nově bylo zjištěno i to, že předením nám dává kočka najevo, jaký je náš zdravotní stav. Snaží se nás předením vlastně léčit! Na každý zdravotní problém má určitý tón předení. Jestliže má člověk něco se žaludkem, přede prý nižším tónem. Při problémech s plícemi nebo průduškami přede zvučněji. Když předoucí zvířátko vydává vyšší a hlasitější zvuky, pokouší se nám pomoci od bolestí hlavy. Dokonce má prý , kočka schopnost „ordinovat“ intenzitu a délku jednotlivých seancí podle toho jaká nemoc nás trápí.
Specialistky
Každé kočičí plemeno se specializuje na terapii konkrétního onemocnění. Taková britská modrá je odbornicí na srdce, peršanky jsou skvělé na léčbu respiračních onemocnění a nachlazení. Kočky s dlouhou srstí pomáhají při nemocích trávicího traktu. S odbouráním stresu nám pomůže nejlépe krátkosrstá mourovatá.
Barva
Důležitá je v terapii také barva kočičí srsti. Například při problémech s usínáním si máme vzít na pomoc do ložnice černou kočku. Před přejídáním, když nás „honí mlsná“ nám pomůže bílá kočička. Zrzky zase pomůžou, když nás trápí výpadky paměti.
Tak jak jste na tom? Máte doma tu správnou kočičku? Jestli ještě ne, je nejvyšší čas ji ve vašem domově přivítat.
0