Jak pomůže heřmánkový čaj

Působí protizánětlivě, antibakteriálně a anti-křečovitě. V důsledku toho heřmánkový čaj pomáhá se zánětem v ústech a záněty trávicích orgánů.
 

●     Pro zánět dásní nebo vředů na mandlích můžete pít vlažný heřmánkový čaj a použít ho jako kloktadlo. Při akutním zánětu byste neměli pít horký čaj, protože teplo stimuluje krevní oběh. To umožňuje šíření bakterií po celém těle.
●     Při nachlazení jej můžete inhalovat a zmírnit tak zánět v nose a dýchacích cestách.
●     V gastrointestinálních infekcích způsobených bakteriemi pomáhá svým antibakteriálním účinkem a zmírňuje žaludeční křeče. Jeden šálek před snídaní pomáhá s gastritidou a také mírní žaludeční vředy.
●     Látka obsažená v květu rostliny neutralizuje nadměrnou tvorbu kyseliny v žaludku, takže heřmánkový čaj také pomáhá při pálení žáhy.
odvar z heřmánku.

Nejen čaj

Své účinky má heřmánek díky obsahu esenciálních olejů, jako je bisabolol a chamazulen. Zvláště koncentrované jsou oleje v květech.
V rostlinné medicíně a také v kosmetice se používají heřmánkové oleje kvůli protizánětlivému účinku jako extrakt. Chamazulen má tmavě modrou barvu, takže krémy mají často přirozenou modrou barvu.
Místo toho, abyste jen pili čaj z byliny, můžete jej použít i externě k léčbě zánětu:

●     Menší odřeniny mohou být vypláchnuty chlazenou heřmánkovou tekutinou, aby se zabránilo infekci.
●     Jako tonikum pomáhá heřmánkový nápoj při léčbě mírného akné.
čaj s heřmánkem

Mnoho druhů této byliny má příznivé účinky. Nejúčinnější je Matricaria chamomilla. Dnes roste ve všech klimatických oblastech světa. Jako plevel, heřmánek upřednostňuje biotopy v terénu. Rostoucí používání herbicidů, jako je glyfosát, však drasticky omezilo množství těchto divokých bylin na polích v posledních letech.
Můžete si snadno vypěstovat pravý heřmánek v zahradě sami. Rostlina je roční a musí být oseta každý rok. Květy pro čaj nejlépe sbírejte krátce po kvetení a jemně suché.