V současnosti je nakupování daleko jednodušší, než tomu bylo v dřívějších dobách, již nemusíte ve většině případů vážit kvůli nákupu nové televize nebo mikiny často dlouhou cestu a běhat z obchodu do obchodu, abyste zjistili, jestli právě tam nemají to, co zrovna hledáte. Dnes stačí prostě zapnout počítač, respektive chytrý telefon či tablet a prostě si objednat vše potřebné. Výběr se v tomto případě omezuje pouze na přeskakování jednotlivých e-shopů, což nezabírá takřka žádný čas, a navíc mají v internetových obchodech veškeré své zboží přehledně seskupené. Takto můžete nakoupit nejen na českém internetu, ale i v zahraničí. To má jak své výhody, tak i nevýhody.
1. Větší výběr – vybrat si zboží, které u nás není k dostání lze prakticky jen a pouze na zahraničním serveru. To se nejčastěji týká elektroniky, oblečení, případně literatury. Navíc často mají v zahraničí výhodnější ceny, než jsou u nás, takže využít služeb například německého nebo anglického e-shopu je rozhodně dobrým počinem.
2. Jazyk – pokud zvládnete plynule mluvit hned několika jazyky, máte v podstatě vyhráno. Většinou však stačí angličtina, alespoň na renomovaných obchodních zahraničních serverech, ale pokud vládnete i jinou řečí, je to pro vás v tomto směru rozhodně výhoda. V případě, že umíte jen česky, budete si muset pozvat přítele, který vám bude překládat.
3. Doba dodání – co se týče doby dodání, tak samozřejmě je daleko delší, než kdybyste si objednali na českém serveru. Ne vždy se však jedná o dlouhé časové prodlevy. Často i z Číny vám přijde výrobek daleko dříve, než byste čekali. I z takto odlehlých oblastí se můžete dočkat své objednávky během jednoho týdne, což je slušná rychlost. Samozřejmě záleží na tom, odkud přesně, a tím není myšlena pouze země, ale i samotný obchod. Často se může stát, že z vedlejšího Německa k vám zboží poputuje delší dobu než právě z Číny.
0